Aktualitet

Emigrantët nuk tremben nga pandemia, ja sa shtetas kanë hyrë në pikat kufitare

Vijon ardhja e emigrantve shqiptar nga doganat e Kakavijës dhe Qafë Thanës në ditën e fundit të ndërrimit të viteve.

KAKAVIJË– Emigrantët shqiptarë vijojnë të kthehen në atdhe për festat e fundvitit. Nga të dhënat e fundit vihet re se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë, kanë hyrë 498 shtetas dhe 160 mjete.

Ndërsa në Qafë-Thanë, kanë hyrë 2129 shtetas dhe kanë dalë 1871 shtetas. Deri tani nuk paraqiten probleme dhe lëvizja vijon e qetë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button