Aktualitet

Gjirokaster/Policia blindon 18 shtatorin , qarkullimi zhvendoset ne rruget dytesore.

Prej datës 24 dhjetor ka nisur fasha e orës së re policore për periudhën e festave të fundvitit e vendosur nga Këshilli i Ministrave,e cila është caktuar që prej orës 20e30. Edhe pse eshte vendosur kjo fashë në qytetin e Gjirokastres nuk po gjen zbatim. Efektivët e Policisë së Shtetit kanë blinduar bulevardin e lagjes 18 Shtatori duke shtuar monitorimin por ajo që vihet re është fakti se drejtuesit e automjeteve kalojnë në rrugë dytësore apo te brëndshme te qytetit.Por ndërkohë nuk mungon qarkullimi përtej orarit të caktuar dhe në rrugën nacionale Gjirokaster-Tepelene siç shihet dhe nga pamjet gjatë vëzhgimit të bërë nga Channel 7.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button