Politike

LAJM I FUNDIT/ Ilir Meta shkarkon Edi Ramën, ja dy emërimet e reja

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës

31 dhjetor 2020

Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e zotit Edi Rama nga detyra e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zonjës Olta Xhaçka nga detyra e ministrit të Mbrojtjes.

Po sot, Presidenti Meta ka dekretuar emërimin e zonjës Olta Xhaçka në detyrën e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zotit Niko Peleshi në detyrën e ministrit të Mbrojtjes.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button