Sport

Nuk ka më dyshime, PSG shkarkon Thuchel, Pochettino zbarkon në Paris

Nuk kishte dyshime por tashmë është zyrtare, PSG shkarkon Thomas Tuchel. Klubi francez ka bërë publik këtë vendim, me anë të një komunikate për mediat ndërsa presidenti Al-Khelaifi ka falënderuar teknikun gjerman për atë që ka dhënë në krye të PSG: “Dua të falënderoj Thomas Thucel dhe stafin e tij për atë që kanë sjell në klub. Thomas solli shumë energji dhe pasion me punën e bërë, do të kujtojmë gjithë momentet e bukura, i urojë më të mirën në të ardhmen”, u shpreh sheiku i PSG. Tuchel mori drejtimin e PSG në 2018 ku arriti të fitojë 2 kampionate, një herë Kupën e Francës, një herë Kupën e Ligës dhe dy Superkupa. Për herë të parë në histori arriti të kualifikoj PSG edhe në finalen e Champions League.

Vendin e gjermanit pritet ta marrë Mauricio Pochettino, të gjithë rrugët të dërgojnë tek ish trajneri i Tottenmham Hotspur, argjentinasi është një personazh që pëlqehet shumë nga sheiku Al-Khelaifi dhe pritet të behet zyrtare në ditët në vijim.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button