Aktualitet

Parashikikmi i motit për sot

Sipas IGJEUM, gjatë ditës së moti do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të sjellin vranësira dhe reshje dëbore.

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së moti do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të sjellin vranësira dhe reshje dëbore. 

Temperaturat do variojnë 11 / 16 °C në bregdet; në vendet e ulëta: 10 / 16 °; ndërsa në vendet malore: 5 / 11 °C. Sa i përket erës, ajo pritet të fryjë mesatare me shpejtësi deri 60 km/h duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button