Aktualitet

Parashikimi i motit për diten e sotme, 29 dhjetor 2020.

TIRANË– Moti për ditën e sotme nuk do të jetë në favorin tonë!

Vranësira të dendura dhe reshje shiu dominojnë orët e para të ditës në zonat veriperëndimore, por gradualisht reshjet do të përfshijnë dhe pjesën tjetër të Shqipërisë. Në veri, verilindje dhe skajin Juglindor do kemi reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button