Aktualitet

Parashikimi i motit për sot

Sipas IGJEUM, në vendin tonë gjatë pasdites do të priten reshje intensive deri shumë intensive në Shkodër, Kukës, Vlorë e Gjirokastër. Në pjesën tjeter të qarqeve priten reshje të dobëta, ndërsa në zonat malore mbi 600 m mbi nivelin e detit pritet dëborë.

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas IGJEUM, në vendin tonë gjatë pasdites do të priten reshje intensive deri shumë intensive në Shkodër, Kukës, Vlorë e Gjirokastër. Në pjesën tjeter të qarqeve priten reshje të dobëta, ndërsa në zonat malore mbi 600 m mbi nivelin e detit pritet dëborë.

Temperaturat variojnë nga 10 / 13 °C në zonat bregdetare; në vendet e ulëta: 7 / 12 °C; ndërsa në vendet malore: 4 / 8 °C. Sa i përket erës, ajo pritet të fryjë e fortë në të gjithë vendin.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button