Aktualitet

Policia e Gjirokastres ne gjume letargjik, fishekzjarret ndezin qytetin.

Momenti i ndrrimit te viteve eshte pritur ashtu sic tashme eshte bere tradite ne cdo vend te botes me fishekzjarre. Nderkohe qe vetem para dy vitesh ne vendin tone u vendos qe fishekzjarret te mos perdoren me nga vete qytetaret por te ndizen nga vete institucionet shteterore. Edhe pse burime nga policia na kane siguruar me heret se nuk ka ne shitje dhe as perdorim te mjeteve piroteknike per perdorim civil sic mund te shihet ka shume fishekzjarre qe hidhen nga vete qytetaret.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button