Aktualitet

Prag festash, situatë e qetë në pikat kufitare Kakavijë-Kapshticë

Në këto prag festash situata në Kapshticë paraqitet e qetë.

Nga pika kufitare në Kapshticë kanë hyrë kanë hyrë 565 shtetas dhe 195 mjete.

1017 persona kanë hyrë në Pikën kufitare Kakavijë

Ndërsa në Qafë-Thanë, kanë hyrë 1961 shtetas dhe kanë dalë 1695 shtetas. Por ky vit ndryshe nga vitet e tjera nuk shihet se ka fluks të lartë lëvizjesh.

Ndërkohë qytetarët janë shprehur se kthehen jo vetëm për festa, por edhe për arsye të ndryshme familjare.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button