Aktualitet

Skandal ne Gjirokaster,mungon energjia elektrike edhe naten e ndrrimit te viteve.

Fshatrat Cepo, Zhulat, Picar,e  kane pritur vitin e ri 2021 ne terr te plote. Problemet me furnizimin me energji elektrike kane qene evidente gjate gjithe javes per shkak te linjave te amortizuara dhe motit te keq.Edhe pse u trajtua disa here ne media kjo problematike askush nuk mori masa  edhe sot nata e ndrrimit te vitve i gjeti pa energji elektrike. Ndersa shumica e njerzve kishin nevoje per shprese dhe ndryshim,per nje realitet me te mire,per tu ndare nga viti qe sapo lame pas nga veshtiresite qe i patem prezente gjate shumices se vitit, qeveria ju ofron per te festuar naten e nderrimit te viteve mungesen e energjise elektrike duke i kthyer ne epoken e mesjetes. Nderkohe qe vet qeveritaret i kalojne festat mes luksit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button