Bota

Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re, spektakël fishekzjarrësh për t’i dhënë lamtumirë 2020-ës

Viti i Ri 2021 ka mbërritur. Zelanda e Re priti e para Vitin e Ri me një spektakël fishekzjarrësh, e cila u ndoq nga miliona qytetarë në mbarë botën.

Zelanda e Re me kryeqyet Auckland e ka pritur vitin 2021 në orën 12:00 me atë shqiptare. Siç është edhe traditë, Viti i Ri është pritur me një spektakël fishekzjarresh, mes atmosferës së bukur dhe urimeve për një vit të mbarë.

Ndryshe nga herët e tjera ku sheshi ishte i mbushur plot me njerëz që përqafoheshin e uronin njëri tjetrin, pandemia e Covid-19 nuk lejoi që të ishte atmosfera festive e përvitshme.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button