Aktualitet

Zemaj: Vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se kosovarët duhet të kenë durim, besim dhe angazhim në frontin e përbashkët kundër pandemisë COVID-19.

Zemaj tha se kontigjenti i parë i vaksinave antiCovid në Kosovë do të vijnë në muajin shkurt.

Sapo me erdhi e-maili zyrtar se kontigjenti i parë i vaksinave do të vijnë në muajin shkurt. Ky është lajm i jashtëzakonshëm për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Zemaj në një intervistë për mediat në Kosovë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button