Bota

12 viktima dhe 622 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 12 pacientë.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu bëjnë me dije se janë realizuar 2,452 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 622 raste.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të prekurve ka rritur në 85,328 që nga fillimi i pandemisë.

Rastet pozitvë janë në Shkup-300, Kumanovë-29, Dibër-10, Shtip-18, Prilep-23, Tetovë-9, Strugë-3, Veles-19, Manastir-19, Ohër-22, Kavadar-29, Gostivar-7, Gjevgjeli-10, Strumicë-16, Kriva Pallankë-7, Radovish-6, Krushev-1, Koçan-18, Probishtip-4, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Pehçev-2, Berov-19, Vallandov-1, Vinicë-8, Dellçev-6, Kratov-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-7, Resnjë-5 dhe Negotinë-15

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button