Bota

48 viktima dhe 816 raste të reja me COVID-19 në Greqi

Greqia ka regjistruar 48 viktima nga Covid-19. Në 24 orët e fundit autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se kanë rezultuar pozitiv 816 persona.

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi ka arritur në 142 267 që nga fillimi i pandemisë.

Sipas autoriteteve nga gjurmimi i kontakteve është zbuluar se 3,9% e rasteve janë nga udhëtimet jashtë vendit.

Sakaq në spitalet Covid 399 persona ndodhen të intubuar.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button