AktualitetPolitike

Bien shifrat/ Qeveria nuk po ofron as testime, jo më vaksinat

Po mbushen 10 muaj nga nisja e pandemisë dhe Shqipëria akoma nuk ka siguruar testimet e nevojshme për popullatën. Teksa testimet në botë tashmë nuk janë problem, Shqipëria ka bërë afro 270 mijë testime deri tani.

Megjithatë, qeveria pretendon se do sjellë 500 mijë vaksina, kur deri më tani për 10 muaj nuk janë bërë as 270 mijë testime.

Ndërsa qeveria po bën propagandë për mbërritjen e vaksinës, janë përgjysmuar testimet.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button