Bota

BILANCI i Covid në Greqi: 597 raste të reja, 43 persona të vdekur në 24 orë

Në 24 orët e fundit ka pasur 43 persona që kanë humbur jetën nga Covid-19. 210 raste janë zbuluar në Atikë dhe 79 në Selanik.
Ditën e parë të vitit 2021 janë konfirmuar 597 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat 5 u identifikuan pas kontrolleve në hyje të vendit.
Numri i përgjithshëm i rasteve është 139,447, nga të cilat 52.3% janë meshkuj. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5430 (3.9%) konsiderohen të ardhura nga jashtë.
210 raste u zbuluan në Atikë dhe 79 në Selanik. Rastet në çdo qytet:
Etoloakarnania 11
Argolida 4
Arcadia 6
Attikis 210
Achaias 11
Viotias 8
Drama 1
Evrou 10
Gujarat 9
Evrytanias 1
Zakynthou 2
Ilia one
Imathias 8
Selaniku 79
Janina 9
Kavalas 12
Karditsas 1
Kea Kythnou 1
Corfu 3
Kilkis 9
Kozanis 31
Corinth 3
Lakonias 21
Larissas 9
Lesvou 6
Magnesia 12
Messenia 2
Nax 1
Xanthi 17
Pella 1
Pieria 5
Preveza 3
Rodopi 37
Rhodes 3
Serres 15
Trikala 5
Fthiotida 1
Florina 13
Fokida 2
Halkidiki 3
Chania 3
Chios 3

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button