Bota

Bilanci në Itali/ 348 viktima dhe 10.800 raste të reja regjistrohen në 24 orët e fundit

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 348 persona dhe janë infektuar 10,800 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 75.680 njerëz, ndërsa numërohen në total 2,166,244 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë raportojnë mediat italiane.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 1.520.106 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndë për jetën është 2.579 pacientë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button