Aktualitet

Bllokohet qarkullimi i mjeteve në aksin Fier-Ballsh, shkak rrëshqitjet e dherave nga dalja e lumit Gjanica

FIER– Vazhdojnë problemet e shkaktuara nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut që kanë mbërthyer vendin tonë këto ditë. Si pasojë e rrëshqitjeve të dherave në vendin e quajtur Visokë, ka shkatuar bllokimin e aksit nacional Fier-Ballsh.

Ditën e sotme ky aks është bërë i pakalueshëm, ndërkohë po punohet për pastrimin e rrugës.

Rrëshitja e dherave është shkaktuar si pasojë e prurjeve të mëdha të lumit Gjanica, duke qenë se vendi është pushtuar nga shirat me intensitet të lartë në ditët e fundit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button