Sport

Burgu për Ronaldinhon ishte thjesht… biznes, llogaria e tij bankare po “fryhet”: Ja çfarë thotë “El Pais”

El Pais ka bërë llogaritë sa para ka në xhepin e tij: që kur u la i lirë me kusht në muajin gusht, Ronaldinho ka fituar 5 milion reales braziliane, ekuivalente me 788 mijë euro

\

BRAZIL-Pavarësisht një viti 2020 që duhet harruar për shkak të 171 ditëve të paraburgimit, burgut dhe arrestit shtëpiak në Paraguai, Ronaldinho mund të buzëqeshë. Ish-futbollisti i Milanit dhe Barcelonës, në fakt, është i përfshirë në shumë aktivitete që po i fryjnë llogarinë e tij bankare: imazhi i tij nuk duket i dëmtuar nga arrestimi për pasaporta false. për një raund të pohuar pasaportash false. El Pais ka bërë llogaritë sa para ka në xhepin e tij: që kur u la i lirë me kusht në muajin gusht, Ronaldinho ka fituar 5 milion reales braziliane, ekuivalente me 788 mijë euro.

Një muaj pas u lirua nga burgu, Ronaldinho shkoi në Belo Horizonte, ku u punësua nga një klub i Minas Gerais për të promovuar punën në stadiumin e Atletico Mineiro, me të cilin fitoi Copa Libertadores në vitin 2013. Në Belo Horizonte gjithashtu mori titullin qytetar nderi dhe hapi një studio muzikore, duke regjistruar një video me grupin Recayd Mob dhe reperin Djonga për projektin “Tropa do Bruxo”.

Video, në të cilën Ronaldinho shfaqet i rrethuar nga femra dhe kapërceu një milion shikime në YouTube në më pak se një javë. Ish-futbollisti brazilian gjithashtu ka hapurmarkën e tij organike të xhinit, e cila mban emrin R-ONE, dhe verën e tij Vino de Campeones.

Më në fund, në javët e ardhshme, Dinho do të marrë pjesë në premierën e një filmi në lidhje me karrierën e tij të futbollit, ku ai quhet “Njeriu më i lumtur në botë”, dhe i cili ende nuk ka një datë publikimi. Fatkeqësitë ligjore për Ronaldinhon, duken vetëm një kujtim i largët.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button