Bota

Covid-19/ Ulet numri i rasteve dhe viktimave në Turqi

Në Turqi, numri i vdekjeve nga koronavirusi vazhdon të bjerë, pasi sot u konfirmuan 202 viktima.

Një ditë më parë u shënuan 212 viktima, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Deri tani, një total prej 21.295 persona vdiqën si rezultat i infeksionit me Covid-19.

Gjithashtu, në total, më shumë se 2.2 milionë njerëz janë infektuar me Covid në Turqi.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button