Sport

Duro për largimin e Dedes: “Këta të degjenerojnë!”

Trajneri i Laçit, përveç fitores së tij mjaft të rëndësishme me bardheblutë, ka qenë mjaft i ashpër edhe me sjelljen apo largimin ndaj trajnerit bardheblu

TIRANE – Reagimi i trajnerit Shpëtim Duro për largimin e Nevil Dedes ka qenë mjaft i ashpër. Pas komentit për fitoren e rëndësishme të skuadrës së tij të Laçit, Duro komenton largimin e ish-trajnerit të Tiranës, Nevil Dede, të cilin e ka patur edhe lojtar.

Eshtë një rast unikal, por në Shqiperi ça nuk ndodh. Unë jam trajner vet dhe kur ndodhin situata të tilla, akoma më shumë ndaj një ish-futbollisti tim, një njeri serioz, një njeri me personalitet në futbollin shqiptar, por ta ulin personalitetin të degjenerojnë fare. Nuk ka rëndësi rezultati sportiv, por ka bë përshtypje,” – tha Shpëtim Duro.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button