Uncategorized

E deklaron vetë! Përgjohet Aleksandër Vuçiç, alarmohen autoritete serbe, nisin hetim të menjëhershëm

SERBI- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç në nj intervistë që ka dhënë së fundmi për mediat serbe ka treguar se se ai para një viti është përgjëgjuar.

Ai ëhstë shprehur se nuk i di me saktësi emrat sakaq shton se e di shumë mirë se kush mund të fshihet pas tyre. Vuçiç gjithashtu deklaroi se ka si prova për pretendimet e tij, bisedat e tij të regjistruara.

“Unë nuk i di direkt emrat e njerëzve që më përgjuan. Por, po, mendoj se e di kush qëndron pas saj. Unë nuk jam nga ata njerëz që do të jenë të apasionuar pas hakmarrjes, e kuptoj si duket dhe gjithçka është e qartë për mua.” ka thënë ai.

Ndërkohë menjëherë pas deklaratës kanë reaguar dhe ekspertët e sigurisë, të cilët kanë thënë se në lidhje me këtë ngjarje është i nevojshëm një hetim urgjent dhe i plotë, raporton gazeta serbe.

Sakaq , Ministri i Brendshëm serb, Aleksandar Vulin deklaroi sot se shërbimet janë duke punuar në hetimin e kësaj çështje.

“Vuçiç nuk e tha atë për hir të marketingut politik, por sepse është e vërtetë. Presidenti tha të vërtetën dhe na takon neve ta konfirmojmë atë të vërtetë”, tha Vulin  për TV Prvas.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button