AktualitetBota

E fundit/ Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra e lëkundjeve sizmike

Një tërmet me madhësi 4.6 ballë të shkallës Rihter ndodhi këtë të premte në mëngjes në Kretë.

Sipas Institutit Gjeodinamik në ishull, tërmeti ndodhi 49 km në veriperëndim të Kassos, ndërsa thellësia e tij vlerësohet në 27.5 km.

Për momentin nuk raportohen dëme materiale, ndërkohë që lëkundjet sizmike kanë shkaktuar ankth dhe frikë në popullatë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button