Aktualitet

E nxiti të qëllonte, kapet shoku i vrasësit të shqiptarit në Greqi, pista dhe hetimet

Një person është arrestuar nga policia greke për vrasje e shqiptaritn Mario Metaj  mbrëmjen e djeshme në Patra.

I arrestuari është po shqiptar, por nuk është autori i vrasjes. Policia greke thekson se 31-vjeçari i arrestuar është i përfshirë në  vrasjen e 27-vjeçarit.

Shqiptari i arrestuar është miku i autorit të vrasjes, ndërsa po sipas medieve të vendit fqinj dyshohet se e shtyu të ekzekutonte Metajn. Pista e parë e hetimit është hakmarrja si pasojë e përplasjeve mes bandave.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Patras në vendin e njohur si kryqëzimi i Kourtesis, pas një sherri mes dy grupeve rivale.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button