Bota

E rëndë/ Zjarri masiv shkrumbon azilin e pleqve, ndërrojnë jetë 15 të moshuar (VIDEO)

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri masiv që ka përfshirë një shtëpi pleqsh në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Lajmi është bërë i ditur nga shërbimet e urgjencës shtetërore të Ukrainës.

Sipas informacioneve nga mediat lokale, zjarri filloi fillimisht në një dhomë të katit të dytë të objektit, dhe më pas u përhapë në të gjithë ndërtesën

28 zjarrfikës dhe shtatë automjete po përpiqen të vendosin nën kontroll flakët.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button