Aktualitet

E trishtë/ “Model i përkushtimit dhe korrektësisë”, ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik

Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekonomik në lëndën e kontabilitetit.

Lajmin e trishtë e ka bërë me dije profesori i Ekonomikut Fatmir Memaj. Ai shkruan se profesori ishte model i përkushtimit dhe korrektësisë në punë, i respektuar nga të gjithë.

“Sa e vështirë është të shkruash lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të Prof. Luigj Vaso. Profesori ishte model i përkushtimit dhe korektësisë në punë, i respektuar nga të gjithë.U prehsh në paqe profesori ynë, profesor i vlerave të larta profesionale dhe njerëzore”, shkruan Memaj.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button