Bota

E trishtë! Zogjtë e ngrodhur ‘derdhen’ në rrugët e Romës, i mbyti tymi i fishekzjarreve

Rrugët e Romës janë mbushur me zogj të ngordhur orët e fundit. Mediat lokale shkruajnë se ky fenomen i trishtë ka ardhur pas spektaklit të fishekzjarrëve që kanë ndezur vendin natën e ndërrimit të viteve.
‘Reja’ e barutit ka qëndruar në ajër për orë të tëra, duke mbytur kështu qindra zogj që e kalojnë jetën e tyre në qiell.Shpendët e vegjël, janë helmuar nga tymi i fishekzjarreve dhe kanë rënë në tokë të ngordhur duke formuar kështu një shtresë me panoramën e trishtë që lë pas spektakli i fishekzjar

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button