Bota

Europa kontinenti më i prekur nga Covid-19, mbi 25 milionë të infektuar, 559.863 të vdekur

Europa është kontinenti më i prekur nga Covid-19. Sipas të dhënave të agjencisë Reuters në Europë janë regjistruar mbi 25 milionë raste me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë deri më sot janë shënuar 25.016.506 të infektuar me Covid-19 nga të cilët kanë humbur jetën 559.863 persona.

Mbretëria e Bashkuar është më e goditura me 2,845,269 të infektuar dhe 78.000 viktima. Në 24 orët e fundit në Britai numri i të infektuarve ka pësuar rënie 52.618 ndërkohë që dje 62.000.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button