Sport

FORMACIONET/ Gjimshiti-Muriqi luajnë një biletë për gjysmëfinalen e Kupës, Strakosha ende…

ITALI-Atalanta-Lazio do të diskutojnë kualifikimin për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Dy skuadrat më të mira për momentin në Itali do të masin forcat mes tyre në një duel mjaft interesat.

Për sa i përket formacioneve, Berat Gjimshiti i Atalantës dhe Vedat Muriqi i Lazio-s do ta nisin si titullar këtë takim.Ndrkohë Strakosha është rikthyer edhe një herë në pikën zero. Portieri është dëmtuar edhe një herë duke bërë që të mos jetë as rezervë në këtë ndeshje.

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Djimsiti, Romero, Palomino; Maehle, Freuler, Pessina, Gosens; Malinovskyi, Miranchuk; Muriel.

Trajner: Gasperini.

LAZIO (3-5-2): Reina; Patric, Hoedt, Acerbi; Marusic, Milinkovic, Escalante, Akpa Akpro, Fares; Pereira, Muriqi.

Trajner: Inzaghi.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button