Aktualitet

FOTO/ Të shtëna me armë zjarri në Selanik, dy të plagosur. Ja pista që po heton policia

SELANIK

Një alarm u dha disa orë më parë në zonën e Ippokratio, në Selanikun lindor, pas disa të shtënave me armë zjarri, nga persona ende të pa identifikuar.

Dëshmitarët okularë i thanë Thesstoday.gr se, në kryqëzimin e Rrugës Karamanli dhe 28 Tetori, persona të panjohur qëlluan dy persona drejtpërdrejt dhe më pas u larguan.

Raportet e hershme tregojnë se ka dy të plagosur në vendngjarje, njëri prej të cilëve u plagos në këmbë.

I pari u largua me automjetin që kishte ardhur dhe i dyti u largua në këmbë. Ndër të tjera, katër predha të gjetura të hedhura nga autorët e krimit, u gjetën në vendin e ngjarjes .

Sipas informacioneve më të reja, nuk përjashtohet për një episod të fansave. Për mrekulli, nuk pati viktima, pasi brenda dyqanit, në atë kohë kishte punonjës dhe klientë.

Menjëherë në vendin e ngjarjes shkuan oficerët e policisë, të cilët po hetojnë ngjarjen.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button