Aktualitet

Fundjava sjell stuhi në vendin fqinj, priten reshje dëbore dhe temperatura të ulëta

Këtë fundjavë, sinoptikanët në Greqi kanë paralajmëruar për një valë të motit të keq, që do të sjellë erëra të forta dhe stuhi shiu.

Këto luhatje do të lëvizin nga veriperëndimi drejt lindjes dhe pritet të vazhdojnë deri më mesjavë, raportojnë mediat greke.

Deri në mesditën e së dielës, moti do të sjellë një përmirësim të përkohshëm për të sjellë të njëjtat kushte mbrëmje.

Ndërkohë që nga e marta pritet që temperaturat të pësojnë një ulje të ndjeshme duke sjellë reshje dëbore edhe në zonat e ulëta.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button