Aktualitet

Gjirokaster/ Moti i keq , rrezikohet dalja e viroit nga shtrati

Si pasojë e reshjeve të medha ditëve të fundit, niveli i ujit në liqenin e Viroit është rritur ndjeshëm.
Me reshjet që po vazhdojnë me intesitet të lart uji i liqenit rrezikon që të dalë nga shtrati duke rrezikuar përmbytje te zonave te banuara edhe te rruges nacionale
Sikurse mund të shihet edhe nga pamjet, sasia e ujit është e madhe dhe përballohet më vështirësi nga urat dhe kanalizimet.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button