Sport

Gomez përshëndet Atalantën: “Bergamo në zemrën time, e dua edhe Gasperinin”

ITALI – “Unë jam i trishtuar dhe gjithashtu i lumtur. Do të bëja gjithçka që bëra, që nga dita e parë në Bergamo. Ne kemi bërë historinë e këtij klubi tani në majën e Europës”. Këto janë fjalët e lamtumirës së Papu Gpmezit për Atalantën para se të nisej për në Sevilje me një avion privat.

“Do të më mungojnë shumë tifozët, – vazhdoi ai. – Bergamo është në zemrën time, është qyteti im. Do t’ju shoh përsëri së shpejti, me siguri. Unë kam biseduar tashmë me Perkasi dhe ata e dinë se çfarë mendoj. Unë i dua të gjithë, sigurisht edhe Gasperinin”.

Pas kontributit për ta ngjitur Atalantën në krye në Itali dhe nivelin ndërkombëtar deri në çerekfinalet e Champions League, argjentinasi Gomez do të nisë një aventurë të re në La Liga, rrugë që fillon te Sevilja, e cila do t’i paguajë klubit të Bergamos 7.5 milionë euro, në pjesë fikse dhe shpërblime.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button