Aktualitet

Greqi, Vrasja e dyfisht në Astir zbuloi rrjetin e trafikimit të foshnjave

Mediat greke i kanë kushtuar një artikull historisë së Përparim Ademit me dy motrat Kristina Bardhi e Zhaneta Metani, vrasjes së dyfishtë, bashkëjetesës si dhe dëshmive për tregti fëmijësh.

Sipas raportit të ERT-së, autori i krimit i cili është arrestuar dhe ka rrëfyer krimin, akuzohet nga familjarët e viktimave për faktin se ai i ekstradoi ata për vite me radhë në Selanik. Madje u raportua se ai i la dy gratë shtatzëna dhe më pas i detyroi të shesin fëmijët e tyre.

“Ai e mori motrën time të vogël me aeroplan dhe e çoi në Selanik. Atje, ai e vuri atë dhe motrën time tjetër për të punuar si prostituta. “Në ndërkohë, ai i la ata shtatzënë dhe i detyroi të shesin fëmijët e tyre.”– tha  motra e viktimave Adriana.

Ademi ndërkohë është në gjyq në Shqipëri për vrasjen e dy motrave, teksa ka pranuar edhe krimin në sy të një prej fëmijëve që ai kishte bërë me një nga motrat.

Vetë autori i krimit, ka pranuar në dëshminë e tij pas arrestimit se me bashkëshorten dhe dy motrat udhëtonin drejt Greqisë, teksa familjarët pretendojnë se i shfrytëzonte si prostituta.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button