Bota

Greqia duket se ka vendosur virusin nën kontroll, Ministrja e Arsimit: Në 1 shkurt do të hapen gjimnazet

GREQI- Greqia do të hap shkollat e mesme në 1 shkurt. Lajmin e ka bërë të ditur Kavalanews, ku shkruan se ky vendim është marrë në bazë të vendimit të ekspertëve. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe Ministrja e Arsimit, Niki Kerameos, i cili tha se pandemia nuk e ndalon dot edukimin. Ajo gjithashtu theksoi se të gjithë nxënësit që do të kthehen në shkolla duhet të respektojnë masat anti-Covid.

“Pas një rekomandimi pozitiv nga komiteti i ekspertëve, shkollat ​​e mesme do të rihapen më 1 shkurt. Studentët do të jenë në gjendje të kthehen në klasa. Pandemia nuk e ndalon edukimin. Sot kalojmë në hapin tjetër, hapjen e shkollave të mesme dhe liceut. Të gjithë

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Greqi janë regjistruar 151,041 persona ndërsa 5,598 të tjerë kanë humbur jetën.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button