Bota

Horror/ I riu arrestohet me kokën e babait në dorë, në shtëpi i gjendet i coptuar dhe trupi i mikut të tij

Një burrë i zhveshur dhe i mbështjellë me zorrë dhe kokën e prerë të babait të tij në dorë ndërsa ecte në rrugë, është arrestuar në Ukrainë.

Dëshmitarët e tmerruar pretendojnë se skena e tmerrshme u zhvillua ndërsa Dmitry Ponomarenko, 30 vjeç, doli nga banesa e tij “i mbuluar me gjak dhe i mbështjellë me zorrë”.

Burri lakuriq në gjendje të rënduar u ul në një stol dhe ndezi një cigare, para se të fillonte një tërbim nëpër rrugë, duke goditur makinat e parkuara me kokën e prerë të babait të tij.

Policët po hetojnë krimin makabër pasi Ponomarenko u gjet dje duke mbajtur kokën e babait të tij, Igor Ponomarenko, në Odesë, në jug të vendit. Maniaku u pa nga fqinjët e tronditur duke e lënë qytetin.

“Një burrë i zhveshur dhe i përgjakur, i mbështjellë me zorrë dhe duke mbajtur kokën e një burri, doli nga pjesa e përparme, u ul në një stol dhe ndezi një cigare,” i tha media lokale një banor i bllokut të banesave.

Dëshmitarë të alarmuar thirrën policinë, të cilët shkuan me urgjencë në vendin e ngjarjes dhe ndaluan Ponomarenko.

Sipas policisë së Dumskaya, vrasësi i dyshuar u takua me oficerë ndërsa mbante kokën e babait të tij në duart dhe deklaroi se “ai është një zot që nuk adhurohet“, raportoi media lokale.

Ndërsa policët mësynë në bllokun e banesës, gjetën dy trupa meshkuj në banesën e burrit. Kufoma e prerë e kokës së 53-vjeçarit Igor Ponomarenko ishte shtrirë në shtrat.

Një trup tjetër, që i përkiste mikut të familjes Aleksandr Demchenko, 32 vjeç, u gjet në kuzhinë i prerë në copa.

Kur u pyet pse i vrau viktimat, pretendohet nga dëshmitarët se Ponomarenko tha “sepse u detyrua“, shkruan The Sun.

I dyshuari punonte në një hotel ku ishte pushuar nga puna një ditë para incidentit për të qenë nën ndikimin e drogës dhe sjelljeve të papërshtatshme, tha një burim. Motivet e krimit po hetohen.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button