Bota

Kandidate për “Miss Mexico 2021”, gjendet e vdekur në shtëpi 21-vjeçarja

Një modele 21-vjeçare që ishte në garë për konkursin e bukurisë “Miss Mexico 2021”, është gjetur e vdekur. Ximena Hita u gjet pajetë në shtëpinë e saj, ndërkohë rrethanat e sakta të vdekjes së 21-vjeçares, mbeten një mister.

Zëdhënësi i policisë, Mario Garcia, tha se mendohet se Ximena ka kryer vetëvrasje, por gjithçka mbetet për t’u konfirmuar.

Përveç modelimit, 21-vjeçarja punonte edhe me ndihmën e shpejtë dhe po studionte për t’u bërë infermiere në qytetin e Aguascalientes.

Ximena fitoi “Miss Aguascalientes” në 2019 dhe ishte një nga kandidatët për “Miss Mexico 2021” që pritej të zhvillohej më 13 mars.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button