Sport

Kapiteni Ramos gjithnjë e më larg Real Madridit, Modriç gati të rinovojë

SPANJE – Specialistët e tregut të futbollit, e shikojnë kapitenin Serxhio Ramos, të cilit i përfundon kontrata në qershor, gjithnjë e më larg nga Real Madridit. Tabloidi spanjoll “AS”, teksa i bën një analizë të hollësishme kësaj marrëdhënie, vjen në përfundimin se “divorci” është në prag.

Kjo për shkak, se klubi “los blancos” i ka intensifikuar përpjekjet e tij për të sjellë në Madrid mbrojtësin austriak David Alaba të Bayern Mynihut për të mos u gjendur të papërgatitur nga largimi i Ramosit, i cili mund të stacionohet në radhët e Paris SG.

Gjithsesi, drejtuesit e Real Madridit, duke parë kontributin e mbrojtësit të qendrës, kanë bërë një përjashtim dhe i kanë ofruar një kontratë 2-vjeçare Ramosit, ndonëse klubi nuk e aplikon një politikë të tillë për lojtarë mbi 30 vjeç, në një kohë që kapiteni në mars mbush 35 vjeç.

SPANJE – Specialistët e tregut të futbollit, e shikojnë kapitenin Serxhio Ramos, të cilit i përfundon kontrata në qershor, gjithnjë e më larg nga Real Madridit. Tabloidi spanjoll “AS”, teksa i bën një analizë të hollësishme kësaj marrëdhënie, vjen në përfundimin se “divorci” është në prag.

Kjo për shkak, se klubi “los blancos” i ka intensifikuar përpjekjet e tij për të sjellë në Madrid mbrojtësin austriak David Alaba të Bayern Mynihut për të mos u gjendur të papërgatitur nga largimi i Ramosit, i cili mund të stacionohet në radhët e Paris SG.

Gjithsesi, drejtuesit e Real Madridit, duke parë kontributin e mbrojtësit të qendrës, kanë bërë një përjashtim dhe i kanë ofruar një kontratë 2-vjeçare Ramosit, ndonëse klubi nuk e aplikon një politikë të tillë për lojtarë mbi 30 vjeç, në një kohë që kapiteni në mars mbush 35 vjeç.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button