Bota

Krimi makabër, 59-vjeçarja italiane përdhunohet dhe vritet në Santo Domingo, trupi gjendet në frigorifer

Një grua 59-vjeçare nga Modena, me origjinë nga Carpi/Emiglia Romagna, u përdhunua dhe u vra në Santo Domingo në Republikën Dominikane, ku ajo jetonte prej dhjetë vitesh: një person është arrestuar. Trupi i gruas, Claudia Lepore, u gjet të enjten në një frigorifer ku kishte qendruar për të paktën tre ditë.

Hapja e frigoriferit u bllokua nga një shkallë: nuk përjashtohet mundësia që gruaja të kishte ngrirë për vdekje brenda. Viktima ishte e lidhur dhe goja i ishte mbyllur me një fashë.

Lajmi u bë i ditur nga “Il Resto del Carlino” në Modena. Sipas hetimeve, siç raportohet nga shtypi dominikan, motivi është i një natyre ekonomike. Denoncimin për zhdukjen e gruas e kishte bërë shoqja e saj Ilaria Benati nga Modena.

Gruaja, nga Modena, është në qendër të hetimeve nga policia lokale së bashku me një tjetër italian, Jacopo Capasso, një zhvillues i pasurive të patundshme gjithashtu nga Bavaro, dhe Antonio Lantigua alias ‘El Chino’ që konsiderohet autori material i vrasjes. Ky i fundit, që u rrëfye, tashmë është në burg. Ai ishte “punësuar” nga dikush për të kryer vrasjen kundrejt 200 mijë pesove (pak më pak se tre mijë euro).

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button