Politike

Kryemadhi uron Biden dhe Kamala Harris për fitoren në zgjedhjet amerikane: SHBA janë aleatë, partnerë strategjikë të Shqipërisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, me anë të statusi në “Facebook” ka uruar për fitoren në zgjedhje presidentin e zgjedhur amerikan Joe Biden dhe zv presidenten Kamala Harris.

Kryemadhi shprehet se SHBA është aleat dhe partner strategjik i Shqipërisë.

“LSI qëndron dhe mbështet një mjedis kombëtar dhe rajonal që qeveriset nga shteti i së drejtës, zgjedhjet e lira dhe të ndershme, nga pavarësia dhe profesionalizmi i sistemit të drejtësisë, një ekonomi e tregut të lirë dhe nga një sistem arsimor solid”, thekson Kryemadhi në mesazhin e saj.

Urimi i kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi për presidentin amerikan Joe Biden dhe zv. presidenten Kamala Harris:

Në emër të LSI kam kënaqësinë të uroj Presidentin e Zgjedhur të SHBA zotin Joe Biden për fitoren e tij dhe Zëvendës Presidenten e Zgjedhur, zonjën Kamala Harris për zgjedhjen e saj, si një arritje historike për gratë në Amerikë dhe një shembull i shkëlqyer për gratë nëpër botë.

LSI qëndron dhe mbështet një mjedis kombëtar dhe rajonal që qeveriset nga shteti i së drejtës, zgjedhjet e lira dhe të ndershme, nga pavarësia dhe profesionalizmi i sistemit të drejtësisë, një ekonomi e tregut të lirë dhe nga një sistem arsimor solid.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati dhe partneri strategjik i Shqipërisë dhe unë pres të punojmë së bashku me Administratën e re për të afruar vendet tona e për realizimin e synimeve të përbashkëta.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button