Sport

Kupa e Italisë/ Zbulohen formacionet zyrtare të derbit Inter – Milan

Në orën 20:45, në stadiumin “Giuseppe Meazza”, do të luhet derbi mes Interit dhe Milanit, takim i vlefshëm për çerekfinalet e Kupës së italisë.

Duke e ditur rivalitetin që kanë skuadrat, ky takim premton mjaft spektakël.

Antonio Conte e nis me Lukaku-n dhe Sanchez në sulm, ndërsa Pioli zgjedh Saelemaekers, Brahim Diaz dhe Leao për të mbështetur Zlatan Ibrahimovic.

Këtu janë formacionet zyrtare të Inter-Milan :

INTER  (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Kolarov; Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lukaku, Sanchez

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Meite, Kessié, Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao, Ibrahimovic.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button