Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Bie nga lartësia 9-vjeçari në Belsh, pëson dëmtime të rënda në kokë

BELSH– Një fëmijë 9 vjeç ka rënë nga lartësia në fshatin Belsh dhe është dëmtuar në kokë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Fierzë të Bleshit. 

Mësohet se 9-vjeçari ka qenë duke luajtur me bashkëmoshatarët e tij në taracën e një ndërtese. Në lojë e sipër, aksidentalisht, i vogli është rerëzuar dhe ka rënë. Si pasojë e përplasjes në tokë, ai ka pësuar dëme të mëdha në kokë.

Fëmija është dërguar në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore dhe raportohet të jetë në gjendje të rëndë. Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur n vendin e ngjarjes duke hetuar shkaqet. Ata do të marrin në pyetje edhe familjarët e 9-vjeçarit.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button