Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Shpërthen bombula e gazit në klasën e parë të shkollës ‘Ndre Mjeda’, ja si shfaqet gjendja e nxënësve(Rast i përsirutur)

Paraditen e kësaj të mërkure një bombul gazi ka shpërthyer në shkolllën ‘Ndre Mjeda’ të qytetit të Shkodrës. Shpërthimi ndodhi në klasën e parë të kësaj shkolle.

Burime bëjnë me dije se shpërthimi i bombulës ndodhi në momentin kur po bëhej ndërrimi i saj.

Fatmirësisht ngjarja ndodhi në momentin gjatë pushimit të ndërrimit të turneve dhe nuk ka pasur nxënës të lënduar. Edhe vitin e kaluar në po të njëjtën shkollë ka patur një rast të ngjashëm me atë të sotmin.

Një ngjarje e cila për pak mund të rezultonte fatale ka ndodhur ditën e sotme në një shkollë 9 vjeçare në Shkodër.

Edhe vitin e kaluar në këtë shkollë ka patur një rast të ngjashëm.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button