Uncategorized

LAJM I FUNDIT/ U arrestua për trafikun e 50 klandestinëve sirianë, gjykata lë në burg të riun

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 26-vjeçarin Emiljano Lika, i cili u arrestua dy ditë më parë, si skafisti i dyshuar i mjetit gomone që tentoi të kalonte kufirin me 50 sirianë, ngjarje kjo e ndodhur në datën 8 Janar.

Dy javë me parë, Policia ka vënë në pranga 2 personat përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrantë, përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banese në fshatin Trevllazër, Vlorë.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button