Aktualitet

Lajmi i fundit/Shtetasi turk në pranga nga policia greke,përdorte pasaportë të falsifikuara


Policia greke ndaloi në Kakavijë një shtetas turk që tentoi të hynte në Greqi me pasaportë të falsifikuar. Sipas burimeve zyrtare të policisë helene shtetasi turk synonte kalimin në Gjermani nëpermjet Greqisë.
Pasaporta dhe leja e tij e qëndrimit ishin të falsifikuara. Pas ndalimit të 45 vjecarit ato u bllokuan në cilësinë e provës materiale.
Turku kaloi nga Shqipëria në drejtim të Greqisë ndërkohe që vijojnë hetimet për të zbuluar origjinën e dokumentave te falsifikuara.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button