Aktualitet

Megaoperacion anti-drogë në vend, SPAK lëshon 23 urdhër arreste, mes tyre dhe 4 efektivë policie

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ka goditur një grup kriminal përsa i përket trafikut të drogës.

SPAK ka firmosur 23 urdhër arreste për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal. Arrestimet janë bërë në Berat dhe Skrapar, ku një pjesë e tyre janë ende në ekzekutim. Sipas informacioneve mësohet se mes të ndaluarve ka edhe 4 efektivë policie.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button