Aktualitet

Memaliaj/Moti i keq shkakton mungesë energjie në zonën e Anxhesisë së Luftinjës

Zona e Anxhesisë së Luftinjës, por edhe fshatrat përreth si Toç , Anvjosë,Turan etj vuajnë mungesën e energjisë elektrike prej disa orësh.Ky është një problem i mbartur prej vitesh, edhe pse banorët janë ankuar qindra herë ,fjalë e tyre kanë rënë në vesh të shurdhë tek Oshee.

Reshjet e shiut me intensitet të lartë gjatë këtyre ditëve ka sjellë jo vetëm probleme në mungesë së energjisë elektrike por gjithashtu përmbytje dhe rrëshqitje të dherave.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button