Sport

Merkato e Superiores: Apolonia e Kukësi vetëm dalje, Bylisi e Skënderbeu më aktivët

Merkato në janar përgjithësisht është e varfër dhe deri më tani mbizotërojnë lëvizjet në dalje, pjesa më e madhe zyrtare. Gjithsesi ka klube që kanë lëvizur edhe në hyrje, por afrime janë të pakta.

MERKATO E JANARIT NË SUPERIORE
VLLAZNIA 
(Afrime: Abdurrahman Fangaj, Albion Avdijaj, Angjelo Radovani, Elom Nya-Vedji; Largime: Eugenio Sidorenco, Enes Isufi, Elmir Lekaj, Behar Ramadani, Christopher Mandiangu)

TEUTA (Afrime: Sebino Plaku, Jackson Ferreira; Largime: Aldrit Oshafi, Rubin Hebaj)

PARTIZANI (Afrime: Valentino Murataj, Stenio Junior, Anteo Osmanllari; Largime: Besnik Ferati, Dionis Çikani, Brian Brown)

KUKËSI  (Afrime: Rolandas Baravykas – ; Largime: Sadik Vitija, Kenan Horic)

TIRANA (Afrime: Taulant Seferi, Jocelin Behiratche, Tim Väyrynen; Largime: Albion Avdiaj)

LAÇI (Afrime: Iljasa Zulfiu; Largime: Donald Rapo, Teco)

KASTRIOTI (Afrime: Joan Çela, Arlis Shala; Largime: Abaz Karakaçi, Alessio Abibi, Sebino Plaku, Bruno Puja)

BYLISI (Afrime: Renato Spahiu, Lionel Samba, Lorran, Nemanja Kojic, Kreshnik Nebihu; Largime: Qudus Lawal, Valentino Murataj, Gresild Lika, Angjelo Radovani, Alan Henrique, Jurgen Dushkaj)

SKËNDERBEU (Afrime: Vangjel Zguro, Agbodzie Abbey, Melos Bajrami, Leard Sadriu, Redi Kacanolli, Bekim Rexhepi, Jean Viktor Goncalves; Largime: Drin Govori, Amer Duka, Joan Çela)

APOLONIA (Afrime: – ; Largime: Drago Bumbar, Glejdis Ndraxhi, Bernard Arthur)

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button