Aktualitet

Mjeku Erion Dasho thirrje Ramës për vaksinën anti-COVID: Kërko ndihmë!

Mjeku Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të kërkojë ndihmë logjistike dhe financiare nga institucionet evropianë për të administruar vaksinën anti-COVID që do të vijë në vend.
Ai është shprehur se nëse vaksinat do të jenë këtu në shkurt siç është thënë, atëherë nuk kemi asnjë minutë për të humbur përndryshe sipas Dashos do ky do të jetë një dështim spektakolar.
Pasi kutia arrin në destinacion, vaksinat mund të ruhen në temperaturë -2⁰C deri -8⁰C për 5 ditë. Gjatë kësaj kohe ato duhen administruar. Pra, aty ku hapet kutia, duhet garantuar prezenca e të paktën 1,000 personave të gatshëm për t’u vaksinuar, personelit të trajnuar, etj”, shkruan Dasho.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button