Aktualitet

Ndërrojnë jetë 8 persona me Covid në Kosovë, shënohen 301 raste të reja brenda 24 orëve

8 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 2.325 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive. IKSHPK njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS Cov-2 pozitiv.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (91 vjeç), Gjakovë 1 rast (75 vjeç), Gjilan 1 rast (85 vjeç), Malishevë 1 rast (82 vjeç), Obiliq 1 rast (70 vjeç), Prishtinë 1 rast (61 vjeç), Skenderaj 1 rast (74 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (54 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 58.988 raste nga 225.830 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.479 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 181 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 51.518 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.991.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button